40-lecie KATEDRY SZTUKI MUZYCZNEJ AKADEMII POMORSKIEJ

28 maja 2021 r. godz. 19:00
Sala koncertowa, ul. Jana Pawła II 3, 76-200 Słupsk
Wydarzenia PFSB im. Wojciecha Kilara
Bilety 30 zł
KUP BILET

40-lecie KATEDRY SZTUKI MUZYCZNEJ AKADEMII POMORSKIEJ 

 

Katedra Sztuki Muzycznej (wcześniej Instytut Muzyki) od 40 lat prowadzi studia na kierunku Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej. Przez ten czas pedagodzy tej jednostki wykształcili kilkuset absolwentów w różnych zawodach związanych z muzyką – nauczycieli, edukatorów, animatorów kultury, wykonawców, dyrygentów chórów, instruktorów muzycznych.

Kadrę Katedry stanowi dwudziestu pracowników naukowo-dydaktycznych, w tym czterech profesorów, dwóch profesorów wizytujących i ośmiu doktorów. Wykładowcy Katedry to czynni muzycy, koncertujący w kraju i zagranicą. Współpracują z ośrodkami w Niemczech, na Ukrainie, w Irlandii, Wielkiej Brytanii i Japonii.

Jubileuszowy koncert będzie zaprezentowaniem dorobku artystycznego wykładowców, absolwentów i studentów kierunku muzycznego Akademii Pomorskiej z Orkiestrą Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara. Usłyszymy kompozycje m.in. Ferenca Liszta czy Ennio Morricone oraz wykładowców Katedry: Andrzeja Cwojdzińskiego, Marka Czerniewicza i Macieja Babnisa. Wystąpią wykładowcy: Tomasz Giczewski, Wiesław Helinski, Łukasz Jankowski, Piotr Mach, Jarosław Nyc, Zdzisław Pawiłojć, Przemysław Sysojew-Osiński oraz absolwenci i studenci Katedry Sztuki Muzycznej. Nie zabraknie oczywiście chóru (choć tym razem w kameralnym składzie) pod kierunkiem Tadeusza Formeli i choreografii przygotowanej przez Katarzynę Wyporską-Wawrzczak. Wystąpią też dzieci z przedszkola muzycznego DO-RE-MI prowadzonego przez wykładowczynie Katedry: Dorotę Gieruszczak i Bogumiłę Kaczyńską.

Solistom i zespołom będzie towarzyszyć Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara pod batutą Moniki Zytke, która jest też autorką części aranżacji koncertu.

 

Link do transmisji online:

https://www.youtube.com/watch?v=CK7wG2Mxsvw